Evinize Uygun Mobilya Seçerken Ne Hissediyorsunuz ?

Mobilya konusunda konfor en önemli hususlardan birisidir. Mobilya almadan önce satın alınacak mobilyanın üzerinde ki konforu test etmek, bizim istedigimiz rahatlığa cevap verebilecek bir mobilya seçeneği olduğundan emin olmalısınız.

evinize-uygun-mobilya-secerken-hissettikleriniz-6

Bir mobilya seçiminden emin olmak için sandalyeye oturun, sandalye ile masa yüksekliğinin size göre uygun olduğundan emin olun. Masaların isteklerinize cevap verebilecek fonksiyonelliğe sahip mi bakın. Oturma grubunuzun evinizn dekoruna uygunmu rahat mı gözden geçirin. Odalarınızın ölçüsü ile uyumlumu ölçün. Bütün bunları yaptıktan sonra size uygun mobilyayı satın alın.
Konfor için mobilyalarınızın kol dayamalarını kontrol edin. Bazı mobilyaların stili çok şık görünebilir ama çok dar bir kol dayamaya sahip olabilir. Bu da konforunuza eksi katacığı için iyi bir seçim olmayacaktır. Ayrıca sandalye boyutu size uygun mu kontrol edin. Bir çok sandalye tipi çok hoş görünebilir fakat bazı modeller derin ve geniş olduğu zaman oturduğunuzda sizi rahatsız edebilir.


Boyalı bir mobilya satın alacaksanız, üreticilerin aksamlarını kapatmak için rötuşlar yaptığını fark edeceksiniz. Bu rötüşların mobilyaların estetiğine zarar vermemelidir. Küçük bir rötuşun bütün mobilyanın estetiğini alt üst etmesi hemen dikkat edilebilir. Bu durumda mobilyaların boya kısmıda dikkate alınmalıdır.
Metal kesimli bir mobilya satın alacaksanız mutlaka kesim noktalarına göz atın. Üretici firmalar kesim yaparken amatör bir ekipman kullandıklarında çok apsürük yapılara imza atabiliyor. Örneğin köşelerin keskin bir bıçak gibi bırakılması. Dokunulduğunda cildinizi tahrip edecek bir mobilya istemezsiniz herhalde.
Bütün bu hususlar dikkate alındığnda sağlıklı ve konforlu bir mobilya satın almanız,dekorasyonun ana fikirlerinde birini oluşturuyor diyebiliriz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir