Yemek Odası Dekorasyonunda Arayıpta Bulamadıklarınız

Yemeğe misafir çağırdıysanız sadece yemeklerinizin lezzetli olması yetmez. Misafirlerinizi şık bir mekanda ağırlamalısınız ki her şeyin dört dörtlük olduğu bir yemek daveti olsun. İşte bu noktada da yemek odası dekorasyonu ön plana çıkıyor. Şıklık bir bütündür ve evin diğer kısımları kadar çok kullanmıyor bile olsanız yemek odanızın şıklığı da diğer odalarınız kadar önemlidir. Ülkemizde birçok evde yemek odası ve misafir salonu aynı oda içinde olmakla birlikte, genellikle ayrı iki köşeye konarak ayrı iki oda görünümüne sokulur. İster ayrı bir odada olsun ister misafir salonunuzla aynı odada, dekorasyonu çok önemlidir.

Yemek odası dekorasyonunda püf nokta sadelik ve kullanışlılıktır. Mobilya mağazalarını gezerken de göreceksiniz ki artık yemek masaları bile sadece dört ayaklı bir tahta değildir. Hepsinin çatal kaşık için ayrı bölmeleri, çekmeceleri vardır. Sadelik hemen hemen hepsinde ön plandadır.

Diğer bir husus ise mobilyaların sayıca da sade yani az olmasıdır. Eskiden çok revaçta olan ve kaşıklık, gümüşlük gibi isimler alan parçalar artık düşüşe geçti, kocaman kocaman büfeler piyasada kalmadı. Göz yormayan, ufak tefek ve kullanışlı mobilyalar tercih ediliyor. Aynı şekilde açık renkler de koyu tonlara göre daha çok tercih edilmekte.

Odanızın ferah ve geniş görünmesi için siz de açık renkleri tercih ederseniz daha çok memnun kalırsınız. Böylelikle misafirlerinizin de hem yemeklerinizi hem de yemek odanızı beğenecekleri kesin gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir